ELITE WRESTLERS


Wrestlers who have recently placed at state or national level tournaments.

OFF TO COLLEGE

CHRIS SANDOVAL

JOSH BETTS

University of Northern Colorado

2017 Windsor High School Graduate
Freestyle Jr National All-American
Greco Jr National All-American
2 X CHSAA Class 4A State Champion
2019 NCAA DI National Qualifier


Northeastern Jr. College

2018 Rocky Mountain High School Graduate
2X CHSAA 5A State Runner-up
2018 Rocky Mountain HS Graduate
Warrior Classic Champion
NJCAA National Qualifier

VICTOR BRAVO

JOSH NIRA

Embry Riddle Aeronautical University

2018 Greeley Central High School Graduate
CHSAA 4A State Champion
RMN Triple Crown Award Winner
NAIA National Qualifier


Northeastern Jr. College

2018 Windsor High School Graduate
2X CHSAA 4A State State Place Winner



HIGH SCHOOL WRESTLERS

Seniors

TREY ARELLANO

WILL VOMBAUR

Senior
Northeastern Commit
2X Nebraska Class B State Champion
Midwest Classic Champion
Nebraska National Team Member
Senior
Air Force Academy Commit
3X 4A State Champion
Southern Plains Freestyle Champion
2X NCCT Champion

WYATT PFAU

TONY ULASZEK

Senior
Duke Commit
3A State Champion
5th at Doc Buchanan
NHSCA Junior All-American

Senior
Coast Guard Academy Commit
NHSCA Sr. Nationals Runner-up
Southern Plains Greco-Roman Champ
Southern Plains Freestyle Runner-up

Juniors

BODEN BAKER

HUNTER BRANSON

Junior
6th Place 4A State

Junior
3X 3A State​ Place Winner

ZANDER CONDIT

JACOB DURAN

Junior
3A State Champion​
Junior
3x 3A State Place Winner
CUSAW Junior Dual Team Member
NCCT Place Winner

CODY EATON

DARREN GREEN

Junior
5A State Champion


Junior
4A State Runner-up

TRISTAN PEREZ

ISAIAH SALAZAR

Junior
3rd Place 4A State
Greco State Champion
Freestyle State Champion

Junior
University of Minnesota Commit
3X CHSAA State Champion
Old Chicago NCCT Champion
Rockwell Rumble Champion

LT TORRES

DOMINICK SERRANO

Junior
6th Place 4A State
Junior
University of Nebraska Commit
16U Freestyle National Champion
FloNationals Champion
3X 4A State Champion

JAZIAH WHALEY JR

Junior
3A State Champion
3x State Place Winner
NCCT Champion

Sophmores

TANNER BAUMGARTNER​​ 

ALEC BELTRAN​ 

Sophmore
5th Place 3A State


Sophmore
5th Place Junior Nationals (Folkstyle)
4th Place 5A State
5th Place NCCT​

CAYDEN CONDIT

Sophmore
U16 Women's Freestyle All-American
Girls Folkstyle National Champion

VINCENT FORTIN-MUNOZ

CODY GINTHER

Sophmore
CUSAW 16U Dual Team Member
Middle School State Champion
Youth State Champion

Sophmore
4th Place 5A State
Southern Plains Greco-Roman Place Winner

BEAU HOSTLER

ORAN HUFF

Sophmore
5A Region Champion
CUSAW Cadet Dual Team Member
Sophmore
3A State Champion

ANTONIO SEGURA

KOLTEN STRAIT

Sophmore
3A State Runner-up
5th Place 5A State


Sophmore
5A State Champion
Cadet FS and GR All-American
NHSCA All-American

CODY THOMPSON

VANCE VOMBAUR

Sophmore
2X 4A Place Winner
16U Freestyle All-American
16U Greco Roman All-American

Sophmore
16U Freestyle and Greco All-American
FloNationals Place Winner
14U Freestyle Pan Am Champion (OW)

Freshmen

JOEY AIROLA

DANIEL CARDENAS

Freshman
5A State Runner-up
Southern Plains Freestye Champion
Southern Plains Greco Champion

Freshman
5A State Champion
Cadet Freestyle Runner-Up
Super 32 Place-Winner

ROBERTO ESTRADA

JUAN GARCIA

Freshman
3rd Place 4A State
Folkstyle Nationals All-American
Freestyle and Greco All-American
Freshman​​​
3rd Place 3A State
Youth State Champion
RMN Champion

KOBI JOHNSON

JACOB JUDD

Freshman
3rd Place 5A State
Folkstyle National Champion
Tulsa National Champion
Freshman
6th Place 5A State
Freestyle All-American
Youth State Champion

KALEB OLIVER

ZACH TITTLE

Freshman
Tulsa Nationals Place Winner
Youth State Champion
Southern Plains Feestyle Runner-Up


Freshman
3rd Place 2A State
Freestyle and Greco All-American
Monster Match Champion

RYAN VIGIL

Freshman
5th Place Reno TOC
Southern Plains Freestyle Runner-Up

MIDDLE SCHOOL WRESTLERS

D'MITRI ALARCON

DEREK BARROWS

Tulsa National Champion
RMN Golden Gear Winner
Greco-Roman National Champion
Tulsa Nationals Champion
RMN Triple Crown Winner
Youth State Champion (OW)

GUNNAR CLARY

RITCHIE BRUNO

King of the Mountain Champion
FS and GR State Champion
Youth State Place-Winner


King of the Mountain Place Winner

NICK DARDANES

ZACH EATON

Youth State Runner-Up
Middle School State Place Winner​​

Youth State Champion Placewinner​​​
Monster Match Placewinner

AUSTON EUDALY

LIAM FOX

Monster Match Champion
King of the Mountain Champion
Salt Lake Slam Champion
King of the Mountain Champion
North Region Champion

AJ HAGUE

MATEO GONZAGA

King of the Mountain Place Winner
Who's Bad Place Winner


14U Freestyle All-American
VAC Elementary Duals All-American
RMN Place Winner

GAGE HOWARD

BRONCO HARTSON

RMN Champion
Youth State Champion
King of the Mountain Champion

Youth State Champion
King of the Mountain Runner-Up
Southern Plains Place Winner

CHRIS LALONDE

MADDOX LEGGETT

Colorado National Team Member
Southern Plains Greco-Roman Place Winner
Freestyle and Greco State Place Winner

Freestyle National Champion
Monster Match Champion
Southern Plains Double Champ

TRAVIS LONG

WIL MONEYPENNY

King of the Mountain Place Winner

​Midle School State Champion
Freestyle State Champion
2x Peak2Peak Dual Champion

KEEGAN POTTORFF

ZAIDYN QUINONEZ

Youth State Place Winner
King of the Mountain OW
Wild West OW
Youth State Champion

JACK RING

ZACKZEN RAIRDON

Youth State Champion
Middle School State Place Winner
Tour of Colorado Award Winner
Middle School State Champion
Youth State Champion
Freestyle and Greco State Runner-Up
BC Dual Team Member

CALEB ROCHA

ALEXIS SEGURA

Greco-Roman National Champion
Freestyle All-American
Youth State Runner-up

4X Girls Folkstyle National Champion
2X Women's Freestyle National Champ
3X Girls State Champion

PJ TRUJILLO

JAY TORRES

Youth State Champion
Peak2Peak Dual Champion
North Region Champion
Middle School State Runner-Up
King of the Mountain Place Winner
Youth State Place Winner

ROWAN VOSKUIL

KALOB YBARRA

King of the Mountian Champion
Youth State Place Winner
​RMN Place Winner

Youth State Place Winner
All-State Champion

ELEMENTARY WRESTLERS

MICHAEL GARCIA

KALEB GRAUER

Youth State Champion
King of the Mountain Runner-Up
Peak2Peak Dual Champion
Tulsa Kickoff Place Winner
Youth State Place Winner

BRODY HARTSON

BLAKE HAWKINS

Big Horn Champion
Youth State Place Winner
RMN Place Winner
King of the Mountain Champion
Youth State Champion
Wild West Champion

ROBERT KENDALL

MALAKII MARTIN

King of the Mountain Place Winner
Youth State Place Winer
Freestyle and Greco State Champ

King of the Mountain Place Winner
Big Horn Runner-Up
Youth State Place Winner

EVAN PEREZ

GIOVANNI RAMOS

Greco National Champion
2X King of the Mountain Champion
Youth State Champion
Monster Match Champion
Who's Bad Champion (OW)
Panhandle Champion

BRAXTON SMITH

TRULAND STEARNS

Youth State Place Winner
RMN Place Winner
Freestyle and Greco State Champion



Youth State Champion (OW)
Peak2Peak Dual Champion
North Region Champion

BRYSON THORNTON

Youth State Runner-Up
King of the Mountain Runner-Up
North Region Champion


2X Girls State Champion



LOGAN VANNEST

DRAKE VOMBAUR

RMN Place Winner
Wild West Place Winner
Salt Lake Slam Place Winner


Aztec Warrior Champion
Southern Plains Greco Runner-Up
Youth State Place Winner